Londyn, Londyn…
15 grudnia 2016

W dniach od 5 do 10 grudnia 2016r. grupa uczniów Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego z klas 3b, 3a, 1b i 1 m wraz z uczniami Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy n/Bzurą wyjechali w 6 dniową wycieczkę do Londynu i Południowej Anglii.

Koordynatorem wyjazdu była Ilona Krawczyk-Noureldeen, pozostałymi opiekunami były Bożena Pielacińska i Małgorzata Nowak. Wycieczka odbyła się dzięki współpracy z Biurem Turystyki Młodzieżowej ATAS z Warszawy. Przewodnikiem po całej trasie był pilot – Krzysztof Owczarek. Wyjazd byl możliwy dzięki połączeniu z grupą uczniów z Lubartowa, która z Nami podróżowała, wprawdzie nie było czasu na pełną integrację, ale na mile spędzony czas – tak. Podróż przebiegała przez Niemcy, Belgię, Francję a następnie promem z miejscowości Calais dopłynęliśmy do Dover w Wielkiej Brytanii. Trasa warsztatów językowych obejmowała najważniejsze i najciekawsze turystycznie miejsca – uzupełniona była ćwiczeniami językowymi, które przygotowane zostały w formie zabaw, quizów i zagadek. Udało Nam się zwiedzić najważniejsze zabytki, ulice i atrakcje Londynu. Podczas wyjazdu byliśmy zakwaterowani u brytyjskich rodzin, które przywitały nas otwartością i brytyjską gościnnością; był to czas na ćwiczenia językowe w naturalnych, codziennych sytuacjach. W ciągu dnia poruszaliśmy się środkami komunikacji miejskiej?, spacerowaliśmy po molo, zwiedziliśmy Muzeum Historii i Naturalnej, Muzeum Techniki, Galerii Sztuki, The British Museum, the Tower of London, Hyde Park, Muzeum Morskie w Greenwich, Królewskie Ogrody Botaniczne i obszar obejmujący Pałac Westminster, Westminster Abbey, osławiony Big Ben i Kościół Świętej Małgorzaty, Piccadilly Circus z gigantyczną elektroniczną reklamą. To tutaj właśnie znajdują się najważniejsze teatry, kina, kluby i restauracje włączając w to londyński Chinatown i Covent Garden – ulicę pełną sklepów, na której jest umieszczony również budynek londyńskiej opery- Royal Opera House.? W pobliżu znajduje się również najdłuższa na świecie ulica ze sklepami Oxford Street ciągnąca się około 1,6 kilometra. Znajdują się przy niej sklepy popularnych w Anglii i na całym świecie marek jak: H&M, TopShop, Primark, Mango ale także bardziej ekskluzywne domy handlowe jak Harrods czy Selfridges i gdzie mieliśmy okazję zrobić przedświąteczne zakupy. Trudno opisać słowami wrażenia z kolejnych miejsc, jakie odwiedziliśmy. Na długo zostaną nam w pamięci spacer deptakiem w Windsor, czy Muzeum Figur woskowych Madame Tussaud’s. Ostatnim punktem naszej podróży była przejażdżka London Eye, dzięki której podziwialismy panoramę miasta, rejs po Tamizie oraz przejażdżka Emirates Air Line- kolejka linowa łącząca oba brzegi Tamizy we wschodnim Londynie. Wbrew pozorom „angielska pogoda” nie sprawdziła się i prawie cały pobyt odbył się bez deszczu . Szczególnie ostatni dzień był słoneczny. Po pięknej Anglii pozostały wspaniałe wspomnienia i zdjęcia. ?

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 15 grudnia 2016.