INTERNAT dla dziewcząt i chłopców

Twoi rodzice powinni  wiedzieć, że :

• przygotowujemy smaczne i zdrowe posiłki,
  • – proponujemy pokoje 3 – osobowe,
  • – stwarzamy godne warunki do nauki,
  • – znajdziesz się pod fachową opieką wychowawców,
  • – internat mieści się w centrum miasta, obok szkoły.

W czasie wakacji nasz internat przeszedł gruntowny remont. Powstały nowe prysznice, a dotychczasowe zostały odnowione. W pokojach zostały wymienione drzwi, meble oraz łóżka-które teraz wykonane są z solidnego sosnowego drewna. Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone z myślą o Naszych uczniach, aby czuli się w Naszych progach jak w domu, żeby mogli uczyć się i poprawiać swoje osiągnięcia w jeszcze lepszych warunkach.

Internat dysponuje 39 miejscami noclegowymi. W poprzednich latach mieszkało w nim 20-40 wychowanków. Wszyscy korzystają z całodziennego wyżywienia (śniadań, obiadów, kolacji), które przygotowuje i wydaje personel stołówki szkolnej. Opiekę nad uczniami sprawują wychowawcy, którzy służą pomocą każdemu od pierwszego do ostatniego dnia pobytu w internacie. Mieszkańcy mają do dyspozycji: sprzęt tv, video, dvd oraz dostęp do sieci Wi-Fi. Po lekcjach z sali gimnastycznej i siłowni korzystają ci, którzy lubią uprawiać sport i dobrze organizują swoje obowiązki szkolne.

Dużym powodzeniem cieszą się organizowane wewnątrzinternackie imprezy: Dzień Chłopca, Dzień Kobiet, , wieczór wróżb andrzejkowych, Wigilia, Walentynki, pożegnalne spotkanie z absolwentami, rozgrywki tenisa stołowego.

W ferie zimowe i wakacje budynek internatu jest miejscem wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Każdego wychowanka obowiązuje rozkład dnia codziennego, regulamin internatu, przepisy bhp i p.poż.
Przepisy porządkowe internatu:

1. Przyjazd do internatu w niedzielę od godziny 1800
  2. W internacie obowiązuje następujący rozkład dnia:

645                         Pobudka, mycie, sprzątanie pokoju

720                   Śniadanie

745-750             Wyjście do szkoły

1225-1245            Obiad

1400-1600         Czas wolny przeznaczony na: rekreację, sport,  pracę w kołach zainteresowań

1600-1700         Nauka własna

1700-1730            Kolacja