XI edycja „Tropem Wilczym”
8 marca 2023

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to wydarzenie cykliczne
o zasięgu międzynarodowym, największy bieg pamięci w Polsce. Odbywa się w ponad
350 miastach Polski oraz poza jej granicami. Nazwa „Tropem Wilczym” odnosi się
do wiersza Zbigniewa Herberta „Wilki” poświęconego bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego.
Od 8 lat uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami biorą udział w tym patriotycznym wydarzeniu. 5 marca w Radotkach k/Płocka mieli okazję zmierzyć się z trasą biegu honorowego o długości 1963 metrów (jest to rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józefa Franczaka ps. „Lalek”). W biegu głównym na dystansie 5 km wystartowali reprezentanci szkoły: Nikola Polanowska (kl. IA), Anastasiia Serediuk (kl. IB), Martyna Folga (kl. IIA), Daniel Balcer (kl. IIIA), Łukasz Mokos (kl. IIIA), Mikołaj Żochowski (kl. IIIB), Adam Myszkowski (kl. IVDp), Patryk Panek (kl. IVDp). Na starcie wraz z uczniami stanęli także nauczyciele naszej szkoły Pani Dorota Klus oraz Panowie Tomasz Rogoziński
i Piotr Irzyk. Wielkie brawa należą się Patrykowi Panek, który w kategorii mundurowej zajął III miejsce.
„Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy
pozostał po nich w kopnym śniegu
ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy.”
Zbigniew Herbert

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 8 marca 2023.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content