Wyjazd klas mundurowych do Sułkowic
11 czerwca 2019

Dnia 31 maja 2019 roku klasy mundurowe Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie miały okazję uczestniczyć w 100-leciu Kynologii Policyjnej w Zakładzie w Sułkowicach. Obecnie zajmuje on powierzchnię ok. 38 ha i jest jedynym w kraju ośrodkiem szkolenia przewodników i tresury psów służbowych . Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez delegacje służbowe i wycieczki. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z historią jednostki, warunkami bytowania czworonogów i metodami tresury. Podziwialiśmy pokazy sprawności użytkowej psów oraz koni m.in. ćwiczenia obrończych psów patrolowo- tropiących czy prace węchową psów do wyszukiwania zapachów narkotyków. Jedną z funkcji dydaktyczno – wychowawczych, jakie realizuje Zakład jest kształtowanie właściwych postaw zawodowych szkolonych policjantów. Wielu słuchaczy to ludzie młodzi, dopiero rozpoczynający karierę zawodową. Z tego względu dużą uwagę zwraca się na przestrzeganie przez nich dyscypliny służbowej. Przewodnik musi wiedzieć, że pies jest przede wszystkim jego partnerem w służbie, którego cechuje bezinteresowne oddanie, lojalność i gotowość do niesienia pomocy.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 11 czerwca 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content