Wyjazd do pobliskiej gorzelni w Grodkowie

Dnia 17.02.2016r. uczniowie klasy IIG i IRL wybrali się na wycieczkę do gorzelni w Grodkowie – jedynej działającej w powiecie płockim. Celem wyjazdu było zapoznanie się z procesem produkcji spirytusu. Olbrzymie wrażenie zrobiły na nas ogromne kadzie zacierne o pojemności 2 000 litrów, w których następowała fermentacja alkoholowa. Poznaliśmy proces produkcji pary technologicznej. Lekcja w gorzelni była bardzo ciekawa i pouczająca.

CATEGORIES:

Aktualności

Tags:

Comments are closed

Archiwum artykułów

Wyszukiwarka artykułów