Wycieczka do Włoch
15 grudnia 2019

Grupa 50 uczniów Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie w dniach od 9 do 14 grudnia uczestniczyła w wycieczce do Włoch.

Zgodnie z programem zwiedzanie rozpoczęli od renesansowej kolebki artystów, czyli Florencji, gdzie zobaczyli katedrę Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. W środku zaś znajduje się grób Rafaela Santi – włoskiego malarza i architekta, najmłodszego z trójki słynnych artystów włoskiego renesansu – obok Michała Anioła i Leonarda da Vinci. W Pałacu Medyceuszy, tego florenckiego rodu kupiecko – bankierskiego, który przez trzy wieki był właścicielem miasta, zwiedzili kaplicę Capella dei Magi oraz salę di Luca Giordano. Podziwiali najpiękniejszy widok na miasto, który rozciąga się z Piazza Michalangelo, a także zachwycali się Mostem Złotników.

Kolejny dzień spędzili w Rzymie, gdzie ogromne wrażenie zrobił amfiteatr Flawiuszów, czyli słynne Koloseum oraz Forum Romanum, które podziwiali ze wzgórza Kapitolińskiego. Widzieli plac Wenecki, zwiedzili Panteon, a także Schody Hiszpańskie i fontannę di Trevi.

Ogromne wrażenie zrobiło na uczestnikach zwiedzanie Watykanu, który rozpoczęli od Bazyliki Świętego Piotra. Tam podziwiali Pietę Michała Anioła, Ołtarz Papieski oraz relikwie św. Piotra. Była także chwila zadumy i modlitwy przed grobem św. Jana Pawła II. Uczestnicy oglądali zbiory Muzeów Watykańskich oraz zachwycali się cudownymi freskami Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej.

Ostatniego dnia zwiedzali miasto na wodzie, czyli Wenecję.  Najpierw podziwiali je w czasie rejsu statkiem, potem  zwiedzili Plac i Bazylikę Św. Marka oraz Pałac Dożów. Niezwykłe wrażenie zrobiły na uczestnikach wodne ulice, po których mieszkańcy Wenecji poruszają się motorówkami, a turyści gondolami.

Ta niezwykle pouczająca i ciekawa podróż po czterech włoskich zakątkach: Florencji, Rzymie, Watykanie i Wenecji na długo zapadnie w pamięci uczestników wyjazdu.  Podobno pieniądze wrzucone do fontanny di Trevi gwarantują, że tam wrócą, czego nie mogą się już doczekać.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 15 grudnia 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content