Wizyta klas policyjnych w KMP PŁOCK
19 marca 2024

15 marca 2024 r. dwie klasy o profilu policyjnym tj. IIa i IIIa, udały się do siedziby Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Celem wizyty było przede wszystkim zapoznanie uczniów z charakterem pracy wykonywanej przez policjantów.
W pierwszej kolejności udali się na spotkanie z nadkom. Michałem Kajetaniakiem, koordynatorem Zespołu Kadr i Szkolenia, który przedstawił kryteria doboru kandydatów do Policji. Następnie Rzecznik Prasowy płockiej komendy, p. sierż. sztab. Iwona Jakubowska zaprezentowała, proces szkolenia policjantów na etapie podstawowym. Po zakończeniu tego spotkania, uczniowie udali się do Referatu Techniki Kryminalistyczne, gdzie zostali zapoznani z niektórymi technikami procesowego zabezpieczeni śladów na miejscu zdarzenia. Kolejnym etapem wizyty była możliwość zapoznania się z wyposażeniem radiowozów, na przykładzie jednego z nich, które używane są do codziennej służby patrolowej. Ponadto, uczniowie udali się do miejsca, gdzie przewodnik psa służbowego zaprezentował krótkie, poglądowe szkolenie swojego psa. Ostatnim etapem wizyty w KMP była możliwość wejścia na teren strzelnicy, gdzie instruktor policyjny przedstawił uczniom proces związany z wyszkoleniem strzeleckim policjantów.
Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować wszystkim policjantkom i policjantom, którzy znaleźli dla nas czas, aby zaprezentować, chociaż w niewielkim fragmencie, swoją pracę. Przede wszystkim podziękowania kierujemy do p.o. Komendanta KMP w Płocku p. podinsp. Roberta Nowakowskiego za wyrażenie zgody na wizytę w jego jednostce podczas której, uczniowie mieli okazję zapoznać się z kilkoma aspektami pracy, związanymi z czynnościami wykonywanymi przez policjantów w trakcie ich codziennej służby.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 marca 2024.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content