Wielki Talent z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego
1 marca 2017

Dnia 22 lutego podczas XXII sesji Rady Powiatu został rozstrzygnięty konkurs o Doroczną Nagrodę Starosty Płockiego „Kwiat Powiatu”. To symboliczne wyróżnienie otrzymują osoby, organizacje oraz instytucje, które w szczególny sposób zasłużyły się w danym roku dla samorządowej wspólnoty Powiatu Płockiego.  Jesteśmy bardzo dumni, że do grona laureatów dołączyła w tym roku  uczennica Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego- Justyna Stalczewska, która otrzymała statuetkę w  kategorii Animator Kultury.

Justyna jest obecnie uczennicą III klasy Liceum Ogólnokształcącego. Ma opinię artystki wyróżniającej się oryginalnością i twórczym podejściem do zagadnień związanych z muzyką. Ma wyjątkowy słuch, szczyci się nieprzeciętnym poczuciem rytmu i szczególną łatwością rozumienia i wyrażania muzyki. Justyna jest absolwentką Szkoły Muzycznej I Stopnia w Płońsku w klasie akordeonu. Jest jednak wirtuozem nie tylko tego instrumentu, bowiem potrafi też tworzyć poruszające utwory dzięki klawiszom i gitarze. Ma piękny głos o czystej barwie.  Jest świetnie zapowiadającym się muzykiem i kompozytorem młodego pokolenia.

Jest dumą naszej  szkoły. Swoją nienaganną postawą, ogromną skromnością oraz wielką pokorą do własnych osiągnięć udowodniła, że jest postacią pozytywną, zasługującą na wszelkie wsparcie dla jej poczynań. Nastoletnia artystka przewyższa w znacznej mierze swoich rówieśników uzdolnieniami muzycznymi.

Do jej sukcesów można zaliczyć każdorazowy udział w koncertach podczas corocznych obchodów Dni Wisły w Wyszogrodzie, Festiwalu Piosenki Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego w Gimnazjum w Słupnie, konkursie „Muzyka Fryderyka Chopina” Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach oraz oprawach wszystkich uroczystości szkolnych. Justyna jest pierwszym i najważniejszym twórcą muzyki i akompaniatorem dla naszych uczniów w Chórze Szkolnym i grupie Artystyczno – Wokalnej działającej przy Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie pod kierunkiem p. Huberta Więckowskiego i Katarzyny Kamińskiej.

Przez trzy lata swojej obecności w naszej szkole dała się poznać jako osoba niezwykle pracowita i sumienna, której występy zawsze charakteryzują czystość i precyzja. Jej wrodzone zdolności poparte są wyjątkową pilnością, systematycznością i zdyscyplinowaniem. Zaowocowało to zdobyciem wielu nagród, w tym ostatnich – I miejsca w Przeglądzie Piosenki Gminnej z okazji Dni Małej Wsi, gdzie zaaranżowała piosenkę „Miasteczko cud” Agnieszki Osieckiej oraz III miejsca w Konkursie Piosenki Filmowej „Jeśli potrafisz wskakuj na afisz” organizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury w Płocku, które wraz z przyjaciółmi wywalczyła własną aranżacją utworu Krzysztofa Komedy ze słowami Agnieszki Osieckiej.

Justyna wybiera sobie bardzo ambitny repertuar, ponieważ sama jest niezwykle ambitną osobą, ale to również dzięki niej mogą rozwijać się inne talenty naszych uczniów, zwłaszcza tych uzdolnionych muzycznie. Inspiruje ich ona, zachęca do pracy i doskonalenia się, a przede wszystkich pomaga w przygotowaniach do występów i współtworzy ich sukcesy. To ona, w większości przypadków, akompaniuje swoim koleżankom i kolegom podczas uroczystych obchodów Dni Patrona Szkoły, Dni Chleba, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie licząc pomniejszych, cyklicznych apeli.

Od kilku lat, spośród rzeszy licealistów, Justynę wyróżnia ogromne zaangażowanie i kreatywność w działaniach zmierzających do rozwoju                  i promocji  zarówno swojej szkoły, gminy jak i powiatu.

Jednym z ważniejszych jej osiągnięć było zaaranżowanie i wykonanie oprawy muzycznej do uroczystości upamiętniającej katastrofę radzieckiego samolotu P2 pod Wyszogrodem, podczas II Wojny Światowej. Rangę tego wydarzenia może podkreślić obecność rosyjskiego ambasadora, Starosty Płockiego czy też przedstawicieli władz województwa mazowieckiego.

Justynę Stalczewską można zauważyć także podczas corocznych, istotnych wydarzeń  w gminie Wyszogród. Swój talent muzyczny, w postaci gry na instrumentach klawiszowych, prezentowała podczas gminnych obchodów Dnia Niepodległości, Dni Wisły, uroczystości wręczania medali zasłużonym wyszogrodzianom czy też biesiady patriotycznej.

Jako uczennica, Justyna jest bardzo zaangażowana w życie szkoły, uczestniczy we wszystkich ważniejszych imprezach, na przygotowania niejednokrotnie poświęcając wiele swojego prywatnego czasu. To dzięki jej pomysłom muzycznym powstała ścieżka dźwiękowa do spektaklu profilaktycznego ,,Smak obłędu”, prezentowanego nie tylko na forum macierzystej placówki i gimnazjum, ale także w amfiteatrze wyszogrodzkim, dla lokalnej społeczności.

Jesteśmy dumni, że talent i umiejętności naszej uczennicy zostały zauważone i docenione nie tylko przez nas. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 1 marca 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content