Warsztaty naukowe w Toruniu
9 maja 2018

19 kwietnia grupa 12 uczniów z kl II b pod opieką p. Agaty Nowickiej wzięła udział w warsztatach naukowych, które odbyły się na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Toruńskiego z okazji dni otwartych. Program obejmował wysłuchanie oferty edukacyjnej prezentowanej przez kadrę i absolwentów Wydziału Fizyki oraz samodzielne przeprowadzenie doświadczeń. Miedzy innymi były to: wyznaczanie ogniska soczewek skupiających, wykorzystanie światłowodów i konstrukcje komory mgłowej, która pozwala na obserwację różnych cząstek, np. mionów. Szczególnie to ostatnie doświadczenie było unikatowe. Uczestnicy byli tak bardzo zadowoleni z wyjazdu, że planują kolejne tego typu, a studia na Wydziale Fizyki wydały im się zachęcające oraz zapewniające ciekawą i perspektywiczną pracę.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 9 maja 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content