„Tropem Wilczym” – 03.03.2019 r.
3 marca 2019

W dniu 3 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami po raz kolejny wzięli udział w największym biegu pamięci w Polsce, a dokładnie w VII edycji „Tropem Wilczym. Bieg pamięci żołnierzy wyklętych”. W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W tym roku tak jak i w latach ubiegłych bieg odbył się również po za granicami naszego kraju, biegano w: Wiedniu, Wilnie, Nowym Jorku, Chicago, a także wielu innych miastach. W Polsce bieg ten zorganizowany został w ponad 200 miastach. Nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć się z trasą biegu honorowego o długości 1963 metrów (rok śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych) oraz trasą biegu głównego o długości 5 km przygotowaną w Radotkach k/Płocka. Wszyscy nasi uczniowie oraz opiekunowie zmierzyli się z trasą biegu honorowego. Natomiast z trasą biegu głównego zmierzyli się Bartłomiej Ambroziak i Radosław Ziemkiewicz (uczniowie klasy III A) oraz Kacper Kołecki (uczeń klasa I A) startując w kategorii mundurowej. Na trasie 5 km stanęli także nauczyciele naszej szkoły Pani Dorota Klus oraz Panowie Piotr Irzyk i Tomasz Rogoziński. Wielki brawa należą się Pani Dorocie Klus, która to wśród kobiet uplasowała się na 5 miejscu, a w swojej kategorii wiekowej zajęła PIERWSZE miejsce. „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek” – Józef Piłsudski TR
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 3 marca 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content