Targi „Od Edukacji do Pracy” 2020
11 marca 2020

TARGI EDUKACYJNE

Dnia 11 marca 2020 r. w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego odbyła się XI – ta Edycja Targów Edukacyjnych „Od Edukacji do Pracy”.

Targi Edukacyjne to wydarzenie, którego celem jest przekazanie uczniom i ich rodzicom informacji o kierunkach kształcenia, warunkach rekrutacji do szkół wyższych i możliwościach podjęcia pracy. Ideą organizowanego przedsięwzięcia było poszerzanie informacji potrzebnych do kształtowania ścieżki rozwoju zawodowego na lokalnym rynku pracy. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z ofertami szkół oraz z ofertami pracy, jak również uzyskania informacji o zawodach, skorzystania z pomocy doradców zawodowych i pośredników pracy. Targi „ Od Edukacji do Pracy” miały przede wszystkim na celu pomóc uczniom klas maturalnych w wyborze kierunków dalszego kształcenia. Młodzież mogła zapoznać się również z aktualnymi ofertami Urzędów Pracy i możliwościami zatrudnienia po skończeniu szkoły. Podczas Targów można było poddać się zabiegom kosmetycznym, zbadać BMI, dać się uczesać czy też zmierzyć sobie ciśnienie.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło pani Iwony Sierockiej – Wicestarosty Płockiego, pana Dariusza Boszko – Wicedyrektora Powiatowego Urzędy Pracy w Płocku oraz pani Moniki Wójcik – Przewodniczącej Rady Rodziców w ZS.

Swoją obecnością zaszczycili nas również oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji – mł. asp. Marta Lewandowska oraz komisarz Michał Kajetaniak – ekspert Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Tegoroczne Targi rozpoczął występ naszej utalentowanej młodzieży, którym akompaniowała Justyna Stalczewska,

Następnie pani Dyrektor Joanna Misiakowska powitała przybyłych gości, a także podziękowała za przybycie przedstawicielom szkół wyższych, urzędów i agencji pracy, służb mundurowych i pracodawców.

Nasze Targi uświetnił występ artystek niezastąpionej od 11 lat Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku. Podziękowania za tyle lat współpracy należą się zwłaszcza niezawodnemu Dyrektorowi placówki panu Mariuszowi Wrzesińskiemu.

Podczas targów odbyły się również warsztaty prowadzone przez pana Daniela Janiaka  Radnego Powiatu Sochaczewskiego nt. „Kreatywność w życiu, czyli jak sobie radzić po maturze”  z ramienia Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie Filia w Sochaczewie, jak również warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, Państwowej Szkoły Zawodowej z Ciechanowa oraz Agencji Pracy Fast service z Sochaczewa.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w Targach.

W tym roku byli z nami:

 • TECHNIKUM ZDZ W PŁOCKU
 • WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W TORUNIU
 • EUROPEJSKA WYŻSZA SZKOŁA PRAWA I ADMINISTRACJI W WARSZAWIE
 • UCZELNIA TECHNICZNO – HANDLOWA IM. HELENY CHODKOWSKIEJ W WARSZAWIE ODDZIAŁ PŁOŃSK
 • PRYWATNE STUDIUM TECHNIKI DENTYSTYCZNEJ IM. EUGENIUSZA NAGADOWSKIEGO W PŁOCKU
 • PAŃSTWOWA UCZELNIA ZAWODOWA IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE
 • POLITECHNIKA WARSZAWSKA FILIA W PŁOCKU
 • AKADEMIA EKONOMICZNO – HUMANISTYCZNA W WARSZAWIE FILIA W SOCHACZEWIE
 • WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERII I ZDROWIA W WARSZAWIE
 • SZKOŁA WYŻSZA IM. PAWŁA WŁODKOWICA W PŁOCKU
 • WARSZAWSKA SZKOŁĄ ZARZĄDZANIA – SZKOŁA WYŻSZA
 • AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO W WARSZAWIE
 • CENTRUM EDUKACJI I PRACY MŁODZIEŻY PRZY OHP W PŁOCKU
 • POWIATOWY URZĄD PRACY W PŁOCKU
 • AGENCJA PRACY FAST SERWICE GROUP SOCHACZEW
 • KOMENDA MIEJSKA POLICJI W PŁOCKU
 • AVON

 

Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 11 marca 2020.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content