Spotkanie z prof. Mariuszem Jędrzejko
24 stycznia 2019

Podczas spotkania podsumowującego I semestru nauki, rodzice naszych uczniów mieli okazję spotkać się z prof. Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej, który w swojej pracy zajmuje się przede wszystkim wychowaniem w trzeźwości oraz zapobieganiem zachowaniom ryzykownym i uzależnieniom. Tej tematyki dotyczyło również nasze spotkanie. Poza tym tematem spotkania było uzależnienie od nowych mediów w kontekście rozwoju edukacyjnego i emocjonalnego najmłodszych. Była to okazja do rozmowy na temat uzależnień, wyzwań w wychowaniu i problemów wychowawczych współczesnych rodziców oraz sposobów radzenia sobie z nimi i pokonywania trudności.
Rodzice wyszli ze spotkania niezwykle zadowoleni. Jednak Ci, którzy byli choć raz na wykładzie profesora Mariusza Jędrzejki, wiedzą, że najlepiej nie siadać w pierwszym rzędzie. No chyba, że ma się parcie na szkło. Bo na pewno profesor wykorzysta kogoś jako modela. Podczas naszego spotkania rodzice musieli chodzić w goglach, imitujących stan po marihuanie, jak również dostali reprymendę za dziury w spodniach, gdy na dworze mróz. Było śmiesznie, ale też i strasznie. Bo zagrożeń, czyhających na współczesną młodzież, jest bardzo dużo.
– „Nasze dzieci nie są złe” – mówił profesor. – „Jeśli postępują nie tak, jak trzeba, to jest nasza wina! One robią tyle, na ile my im pozwalamy. Musimy ustalać im zasady. Jako młody chłopak na dżinsy zbierałem przez rok i jeszcze rodzice musieli mi dołożyć. Dzisiaj nasze dzieci mają wszystko. Nasz błąd wychowawczy polega na tym, że chcemy zagłaskać je, dać im wszystko od razu. Czy widzieliście kiedyś złe dziecko? Jeżeli kradnie i pali, to nie jest jego wina! To znaczy, że ma popieprzonych rodziców lub nie ma ich wcale”.
Profesor jest zagorzałym przeciwnikiem używania marihuany do celów medycznych. Piętnuje również celebrytów, którzy przyznają się do palenia tego narkotyku.
Podczas spotkania p. dyrektor Joanna Misiakowska przedstawiła również procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie danej placówki oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się po wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 24 stycznia 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content