Spotkanie z autorem☝️
2 grudnia 2022

2 grudnia 2022 roku w bibliotece szkolnej ZS w Wyszogrodzie odbyło się spotkanie z autorem książek o tematyce historycznej – p. Andrzejem Barcińskim.
Jego publikacje to: ”Osadnictwo olenderskie nad środkową Wisłą”, „Historia parafii Orszymowo” oraz „Wyszogród – miasto z bogatą historią” Siedziba LGD Razem dla rozwoju.
Na spotkanie licznie przybyli uczniowie wraz z nauczycielami, a także mieszkańcy, zainteresowani historią regionu. Absolwent Wydziału Humanistycznego UW, historyk z zawodu i zamiłowania w sposób barwny i ciekawy opowiadał o swoim warsztacie pracy, o historii Wyszogrodu i parafii Orszymowo. Autor został bardzo dobrze odebrany przez młodzież, co zostało podkreślone gromkimi brawami.
Spotkania tego typu służą promocji czytelnictwa i zachęcają młodzież do zgłębiania historii i kultury najbliższego regionu.
Zadanie realizowane w ramach PIORYTETU 3 NARODOWEGO ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 2 grudnia 2022.