Spotkanie młodzieży ze strażakami i wojskiem
26 maja 2014

W związku z przekroczeniem stanów alarmowych na Wiśle, ogłoszono alarm przeciwpowodziowy dla Wyszogrodu i pojęto decyzję o zakwatwerowaniu w okolicach szkoły specjalnych kompanii przeciwpowodziowych Państwowej Straży Pożarnej oraz wojska z Drugiego Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia. W związku z tym, uczniowie naszej szkoły o profilu mundurowo-administracyjnym w ramach zajęć mogli obejrzeć sprzęt jakim dysponowali strażacy i wojsko, z bliska zobaczyć pojazd lądowo-wodny -PTS, zwany potocznie amfibią oraz posłuchać o pracy w wojsku. Dowiedzieli się o zasadach przyjęć do wojska, o wymaganiach jakie są stawiane przed kandydatami. Porozmawiali o akcjach, w jakich biorą udział strażacy i jakiego sprzętu używają do ratowania ludzkiego życia. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja dla naszych uczniów. dziękujemy za poświęcony nam czas, który był bardzo dobrze wykorzystany.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 26 maja 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content