„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”
16 czerwca 2014

W tym roku obchodziliśmy drugą rocznice śmierci naszej drogiej koleżanki, wspaniałej nauczycielki, cenionego, oddanego i lubianego przez uczniów pedagoga – śp. Izabeli Sobczak. Jej długa choroba, cierpienie i śmierć poruszyła serca naszej młodzieży i zainspirowała, aby pomagać ludziom umierającym. Dlatego, też w tym roku po raz pierwszy przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii hospicyjnej „POLA NADZIEI”. Celem zbiórki, koordynowanej przez p. Annę Dąbrowską i p. Katarzynę Kamińską, było propagowanie idei ruchu hospicyjnego oraz pozyskanie funduszy na prowadzenie działalności statutowej Hospicjum Płockiego pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej.

Do akcji ochoczo włączyły się dwie drużyny harcerskie z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie: 430 Drużyny Starszoharcerskiej „Dzikie wodospady” i 431 Drużyny Harcerskiej „Rwące Potoki”. Wolontariusze za zgodą Burmistrza Pana Mariusza Bieńka kwestowali na terenie szkół, na ulicach Wyszogrodu oraz dzięki życzliwości ojca Marka Iwańskiego przy klasztorze Ojców Franciszkanów.

Dzięki otwartości serca i ofiarności mieszkańców gminy i miasta Wyszogród, społeczności szkolnej, jak również wielkiemu zaangażowaniu kwestujących udało się zebrać pokaźną sumę pieniędzy, którą koordynatorki przekazały na opiekę i pomoc ludziom umierającym w płockim hospicjum.

Ta nowa, a zarazem przekazująca nieprzemijające wartości akcja pokazała jak bardzo wielu z nas jest wrażliwymi na cierpienie i chorobę innych, czasem nawet nieznanych nam ludzi. Można powiedzieć, że każdy kto włączył się w tę akcję wypełnił wolę niedawno kanonizowanego św. Jana Pawła II, który niegdyś powiedział: „Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi”.

Wszystkim, którzy umożliwili oraz włączyli się w tegoroczną akcję „POLA NADZIEI 2014” SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

KU PAMIĘCI…

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 16 czerwca 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content