„Poznajemy Polskę” w Warszawie
19 października 2023

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” mającego na celu wparcie w realizacji zadań uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznania zabytków kultury i historii Polski uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie razem z opiekunami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.
Wraz z przewodnikiem uczniowie zwiedzili Zamek Królewski – barokowo-klasycystyczny kompleks budynków, niegdyś siedziba książąt mazowieckich, a od XVI wieku Rezydencja Królów Rzeczypospolitej. Dziś pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne.
Spacer po naszej stolicy rozpoczął się od malowniczego Starego Miasta, gdzie położonych jest wiele historycznych obiektów i wspaniałych budynków. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marsz. Józefa Piłsudskiego.
Po pysznym obiedzie w restauracji uczestnicy wyjazdu mogli odkrywać zawiłości nauki poprzez doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik.
Wycieczka była doskonałą okazją poznania historii naszej stolicy i jej zabytków, ale także ciekawej zabawy i integracji uczniów.
Zadanie finansowane z budżetu państwa.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 października 2023.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content