PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ
16 kwietnia 2014

W dniach 04-05 kwietnia 2014 roku tradycyjnie odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Wyszogrodzcy pielgrzymi wyruszyli już o 5:30, aby już o 10:20 w Częstochowie zawiązać wspólnotę z pozostałymi maturzystami diecezji płockiej.

Z Wyszogrodu wyjechało, w dwóch grupach 44 maturzystów, z czterech klas maturalnych. Pielgrzymka jednodniowa odbyła się pod opieką ks. Dariusza Skoczylasa, dwudniowa, Szlakiem Jana Pawła II, pod opieką p. Anny Filipiak.

Na miejscu, po zawiązaniu wspólnoty młodzież obu grup wysłuchała konferencji pt. „Jak słuchać, aby usłyszeć Boga”- Magdaleny Frączek, wokalistki i kompozytorki z nurtu muzyki chrześcijańskiej, następnie maturzyści, na jasnogórskich wałach uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. O 14:30 rozpoczęła się Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczy Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Podczas wspólnej Eucharystii uczniowie powierzyli Matce Boskiej Częstochowskiej swoje prośby, prosząc min o pomyślnie zdana maturę.

Po błogosławieństwie młodzież udała się do autokaru, jedni aby szczęśliwie wrócić do Wyszogrodu, drudzy aby udać się na nocleg do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W sobotę po śniadaniu odbyło się zwiedzanie kalwaryjskiego sanktuarium ojców bernardynów. W drodze do Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau pielgrzymi zwiedzili Wadowice, gdzie nawiedzili kościół parafialny, w którym został ochrzczony Karol Wojtyła. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na kupienie papieskich kremówek….

Na maturzystach duże wrażenie wywarła wizyta w obozie koncentracyjnym. W naturalny sposób panowały powaga i cisza, gdzie klimat tamtego miejsca sam podpowiada jak należy zwiedzać tak charakterystyczne muzeum.

Podsumowując, można powiedzieć, że pielgrzymka była bardzo udana, przebiegała w atmosferze skupienia, ale i radości, która wyrażała się chociażby wspólnym śpiewaniem w autobusie, a nocleg w domu pielgrzyma, wbrew obawom niektórych, odpowiadał duchowi tegoż miejsca i charakterowi pielgrzymki.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 16 kwietnia 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content