Otwarcie tężni solankowej
15 listopada 2023

W dniu14 listopada 2023 r. oddano do użytku pierwszą w Powiecie Płockim tężnię solankową. Data została wybrana z okazji Dnia Czystego Powietrza.
Tężnię postawioną przy Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie pozyskano w ramach zadania pn. „Budowa tężni solankowej z zasilaniem OZE wraz z wykonaniem powierzchni przepuszczalnej i nasadzeń” dofinansowanego z programu Mazowsze dla klimatu 2023 realizowanego przez Województwo Mazowieckie. Całość inwestycji wyniosła 198 000,00 zł z czego 59 400,00 zł stanowił wkład własny.
Celem wyżej wspomnianego przedsięwzięcia jest dbanie o jakość środowiska i klimatu, zwłaszcza że w powiecie płockim funkcjonuje największy producent i dystrybutor produktów naftowych w Polsce.
Z dobrodziejstw zdrowego powietrza będą mogli korzystać w czasie sprzyjającej pogody (poza okresem zimowym) w godzinach 7.00 -19.00 nasi uczniowie, pracownicy oraz całe społeczeństwo Wyszogrodu i okolic.
W uroczystym otwarciu tężni uczestniczyli: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Członek Zarządu Apolinary Gruszczyński, Radni Powiatu Płockiego Elżbieta Anna Jachimiak, Bogusław Jankowski, Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Dorota Zakrzewska, a także ks. kan. Grzegorz Przybyłek i przedstawiciele mieszkańców Wyszogrodu.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 15 listopada 2023.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content