Obchody 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce
4 czerwca 2014

Dnia 4 czerwca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 25- lecia wolnych wyborów. Jest to data niezwykle ważna dla wszystkich Polaków. Wtedy „duch wolności” ruszył z Polski i przeszedł przez inne kraje Europy, a ludzie dzięki bezkrwawemu końcowi  uprzedniego systemu oddali swoje głosy w wolnych już wyborach. Na znak tego na Sali stanęła symboliczna urna wyborcza nawiązująca do tych wydarzeń.

Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście: Pani Małgorzata Struzik, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, która reprezentowała Starostwo Powiatowe w Płocku i odczytała list od Starosty Płockiego- Michała Boszko, Pan Ryszard Gortat- działacz opozycyjny lat 80-tych, który wygłosił po apelu prelekcje dla uczniów, oraz ksiądz Grzegorz Przybyłek, proboszcz parafii Wyszogród. Byli wśród nas również dyrektorzy i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół: Pan Janusz Pielaciński, Dyrektor Gimnazjum im. Bitwy nad Bzurą wraz z młodzieżą i Pan Dariusz Umięcki Dyrektor Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom dwóch konkursów.  Konkurs dotyczył historii Polski w latach 1980 – 1989.

Pytania dotyczyły polityki, gospodarki, spraw społecznych i kultury tych lat. Etap szkolny odbył się 9.04.2014 r., a międzypowiatowy 29.04.2014. Wzięli w nim udział uczniowie z: ZS im. Leokadii Bergerowej w Płocku, ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku oraz uczniowie ZS im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

Laureaci Konkursów:

„ Od solidarności do wolności”

I MIEJSCE – PAWEŁ PIOTROWSKI z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

II MIEJSCE – EWELINA PYDYNIAK z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

III MIEJSCE – EWA BASIOR z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku n/Wisłą

 „Tadeusz Mazowiecki- symbol wolności”

I MIEJSCE – Agnieszka Kopera – klasa II A

II MIEJSCE – Ewelina Pydyniak i Joanna Syrowska – klasa II TG

III MIEJSCE – Sylwia Kamińska – klasa II B

ex æquo

III MIEJSCE – Amanda Draganiak – klasa II B

 Cała uroczystość uświetnił program artystyczno- słowny przygotowany pod kierunkiem pani Barbary Gontarczyk i występ chóru.

DZIEŃ WOLNOŚCI

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 4 czerwca 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content