Nasz udział w obchodach upamiętnienia lotu Pe-2
19 stycznia 2016

18 stycznia w naszym mieście miały miejsce uroczystości upamiętniające tragiczny lot radzieckiego samolotu Pe-2. Całe wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter. Rozpoczęło się na hali widowiskowo-sportowej, na której  przemawiali zaproszeni goście i władze gminne oraz samorządowcy. Swoja obecnością zaszczycili m. in. radca Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce, historycy, muzealnicy, konserwatorzy zabytków, członkowie koła krajoznawczego z Kaliningradu oraz członkowie „SAKWY” na czele z jej sekretarzem Michałem Antczakiem za sprawą którego odnaleziono samolot. Przy tej okazji otwarto również  pawilon, w którym to znajdują się szczątki wspomnianego wcześniej samolotu Pe-2. Mimo tego, iż przeleżał on w bagnie 70 lat, zachowany jest w bardzo dobrym stanie.

Uroczystość uświetniał  program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, pod kierunkiem Pani Katarzyny Kamińskiej i Pana Huberta Więckowskiego, w którym znajdowały się bardzo ambitne utwory. Mamy nadzieję, że występ zachwycił wszystkich i nadał jeszcze bardziej uroczystego charakteru całej imprezie.
Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału we wczorajszych uroczystościach oraz składamy  serdeczne podziękowania za „ucztę kulturalną”:

Marysi Cieślak uczennicy klasy II Liceum Ogólnokształcącego

Justynie Stalczewskiej uczennicy klasy II Liceum Ogólnokształcącego

Annie Majewskiej uczennicy klasy II Liceum Ogólnokształcącego

Magdzie Sołtysiak uczennicy klasy I Liceum Ogólnokształcącego i

Karolowi Pisarskiemu uczniowi klasy I Technikum Logistyczno-Rolniczego.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 stycznia 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content