Powiat Płocki pozyskał środki finansowe w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” w wysokości 12 000 zł dla Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Wkład własny Powiatu wyniósł 3 000 zł.
Biblioteka szkolna powiększyła swoje zbiory o 458 książek, w tym o 388 lektur. Pozostałe książki to nowości wydawnicze, zwłaszcza książki dla młodzieży i historyczne, poświęcone historii Polski XX wieku. Wszystkie nowo zakupione woluminy zostały opatrzone pieczątką z logo projektu i wyeksponowane w widocznym miejscu.
W ramach realizacji programu zakupiono także laptopa, trzy czytniki e-booków i laminarkę. Ponadto podjęto następujące działania promujące czytelnictwo:
* Przeprowadzono szereg lekcji bibliotecznych mających na celu rozwój czytelnictwa wśród młodzieży. Realizowano następujące tematy: w klasach pierwszych – „Kto czyta książki ten żyje podwójnie”, w klasach drugich – „Czytanie moją pasją”, w klasach trzecich – „Z lekturą jest mi po drodze”, w klasach czwartych – „Książka w sam raz dla nas”.
* Biblioteka przygotowała i przeprowadziła happening w plenerze, podczas którego uczniowie czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
* Przygotowano regulamin i przeprowadzono konkurs na logo biblioteki szkolnej w programie graficznym.
* Przygotowano i przeprowadzono konkursy ze znajomości lektur „Książka – najlepszy towarzysz podróży” oraz „Mój przyjaciel i bohater powieści”.
* Zorganizowano konkurs na najlepsze zdjęcie realizujące tematykę pt.: „Przyłapani na czytaniu”.
* Zorganizowano wyjazd do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl pt.: „Miarka za miarkę” Williama Szekspira.
* Zorganizowano wyjazd do Muzeum Mazowieckiego w Płocku na wystawę „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco”.
* Zorganizowano spotkanie autorskie.
* Przeprowadzono konkurs na najlepiej czytającego ucznia.
* Zorganizowano kiermasze książek : „Książka pod choinkę” , „Kiermasz taniej książki”.
Ponadto do końca roku szkolnego zaplanowane są jeszcze następujące działania promujące czytelnictwo:
* IV edycja konkursu lektorskiego pt.: Mistrz Pięknego Czytania;
* konkurs środowiskowy z okazji walentynek pt.: ”Miłość w obiektywie”;
* konkursu z okazji Dnia Kobiet pt.: „Jestem kobietą”;
* przygotowanie wystawy poświęconej lokalnemu bohaterowi, żołnierzowi AK, więźniowi obozu koncentracyjnego w Mauthausen.