Nadanie imienia Śp. Mariusza Bieńka obiektom sportowym przy ZS Wyszogród
28 września 2023

W poniedziałek, 25 września, odbyła się uroczystość nadania imienia Mariusza Bieńka obiektom sportowym przy Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego, które powstały z inicjatywy tragicznie zmarłego Starosty Płockiego.
Uroczystości towarzyszyło odsłonięcie tablicy upamiętniającej dzisiejsze wydarzenie, które honorowym patronatem objęli: Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP, Adam Struzik oraz Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki.
Przybyłych na uroczystość powitała dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Joanna Misiakowska: rodzinę śp. Mariusza Bieńka, zaproszonych gości, społeczność szkolną oraz drużyny biorące udział w rozgrywkach sportowych o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przypomniała, że Śp Mariusz Bieniek to pasjonat sportu, który widząc potrzebę stworzenia warunków do rozwoju aktywności fizycznej dla młodzieży, dzieci i dorosłych, zabiegał o wybudowanie pierwszego w naszej gminie boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią; był inicjatorem powstałej strefy aktywności fizycznej do street workoutu oraz skateparku, który powstał w czasie jego pracy w samorządzie wyszogrodzkim.
Pełniąc funkcję burmistrza, zainicjował także lokalny Program stypendialny, który kontynuował i rozwijał na szerszą skalę jako Starosta Płocki, kierując pomoc materialną dla uzdolnionej młodzieży z terenu powiatu płockiego.
Następnie wręczono pierwsze stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe, działalność społeczną oraz wyniki w nauce, które przyznała działająca od kilku miesięcy Fundacja im. Mariusza Bieńka. Celem jej jest kontynuowanie dzieła śp. Starosty na rzecz rozwoju społeczności lokalnych i regionalnych, w szczególności wsparcie edukacji oraz rozwoju dzieci i młodzieży. Wśród wyróżnionych młodych osób znaleźli się: Amelia Matczak, Joanna Płaczkowska, Daria Dolna, Jakub Jeznach oraz Jakub Strzelczak. Stypendia wręczyli: Maria Bieniek – Prezes Fundacji oraz Piotr Zgorzelski – Wicemarszałek Sejmu.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 28 września 2023.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content