„NA RATUNEK” w Szkole Podstawowej w Kobylnikach
23 listopada 2017

Dnia 15 listopada 2017r. wolontariusze współpracujący ze Stowarzyszeniem WOKÓŁ ŚNIADECKIEGO w Wyszogrodzie w ramach projektu „NA RATUNEK” finansowanego z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, wyruszyli z Panią Beatą Kryszkowską do Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach na zajęcia z dziećmi. Instruktaż udzielania pierwszej pomocy został przedstawiony kolejno: klasom I-III, przedszkolakom, klasom IV-V oraz klasom VI-VII.
Czterogodzinne pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz instruktaż Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu zakupionego z dofinansowania, jak również defibratora użyczonego, dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie został zaprezentowany siedemdziesięcioosobowej grupie dzieci w wieku od 6-13 lat.
Wolontariusze udzielając rad i wskazówek, jak skutecznie pomóc, ratując tym samym ludzkie zdrowie, a nawet życie, stali się bohaterami dla maluchów.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 23 listopada 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content