Mistrzostwa Szkoły w badmintonie.
17 kwietnia 2023

W dniach 13-14 kwietnia na hali sportowej rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w badmintonie. Na 6 kortach w ciągu dwóch dni rywalizowało ponad 60 uczniów naszej szkoły. W pierwszym dniu do rywalizacji przystąpiło 27 dziewcząt, natomiast w drugim dniu 39 chłopaków. Ze względu na bardzo dużą frekwencję mecze rozgrywane były do 2 wygranych setów, do 15 punktów każdy z zachowaniem zasady, iż 15 punkt kończy seta. Turniej rozgrywany był systemem „brazylijskim” tzn. że dopiero po przegraniu drugiego meczu kończą się udział w turnieju.
W meczu finałowym dziewcząt zmierzyły się Kinga Szymerska (IV Dp) oraz Emilia Bogdan (I B), a w meczu o III miejsce naprzeciwko siebie stanęły Zuzanna Krysa (III ŻG) oraz Milena Jakubiak (IV ŻGg). Tak w meczu finałowym jak i meczu o III miejsce triumfowała ta pierwsza.
Mecz finałowy chłopców to starcie Filipa Nowińskiego (I A) oraz Adama Myszkowskiego (IV Dp), a mecz o III miejsce to rewanż za mecz poprzedniej fazy rozgrywek i starcie Dawida Brzezińskiego (I B) i Mikołaja Klusa (I B). Tak jak w rywalizacji dziewcząt tak samo w rywalizacji chłopców zwycięzcami meczów finałowego i meczu o III miejsce okazali się ci pierwsi.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
1. Szymerska Kinga – IV Dp
2. Bogdan Emilia – I B
3. Krysa Zuzanna – III ŻG
4. Jakubiak Milena – IV ŻGg
Klasyfikacja końcowa chłopców:
1. Nowiński Filip – I A
2. Myszkowski Adam – IV Dp
3. Brzeziński Dawid – I B
4. Klus Mikołaj – I B

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 17 kwietnia 2023.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content