Konkurs wiedzy o sporcie
22 kwietnia 2016

W dniu 20 kwietnia 2016 roku w ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła sportowych talentów” nauczyciel wychowania fizycznego Pan Tomasz Rogoziński przeprowadził w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie konkurs wiedzy o sporcie. W konkursie wzięło udział 5 trzyosobowych zespołów. Punktualnie o godz. 10:00 do rywalizacji stanęli uczniowie klasy I B, II A, II B, II M oraz III GR. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się wiedzą w zakresie historii polskiego i międzynarodowego sportu, osiągnięciami polskich sportowców na arenie międzynarodowej oraz znajomością podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin sportowych.


Konkurs podzielony był na 6 części. W pierwszej każdy członek poszczególnych zespołów musiał indywidualnie odpowiedzieć na jedno losowo przez siebie wybrane pytanie, np. „Pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski wywalczyła?” – a) Irena Szewińska, b) Grażyna Rabsztyn, c) Halina Konopacka, d) Renata Mauer. W części drugiej przedstawione zostały sylwetki 5 polskich sportowców poprzez 5 podpowiedzi np. „W barwach reprezentacji Polski wystąpił w 155 meczach. Mistrz świata i Europy juniorów oraz mistrz i wicemistrz świata seniorów.” Część trzecia to wybór jednego z pięciu dostępnych pytań z tym, iż jako pierwszy pytanie wybiera zespół z najmniejszą liczbą punktów. Jedno z pytań brzmiało „Gdzie i kiedy odbyły się ostatnie letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie?”. Część czwarta to konieczność dopasowania 10 polskich sportowców do dyscyplin, które uprawiali, np. Arkadiusz Skrzypaszek – Pięciobój nowoczesny. W części piątej każdy z zespołów miał za zadanie z rozsypanki literowej ułożyć pięć dwuwyrazowych haseł, np. T L U N A S A – D  J O U, odp. NASTULA – JUDO. W ostatniej części każdy zespół musiał udzielić odpowiedzi na 3 wybrane przez siebie pytania. Do wyboru były pytania za 1 oraz 3 pkt. Błędna odpowiedź lub jej brak skutkowało odjęciem 1 lub 3 pkt., np. „Jak nazywa się amerykański pływak, który na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdobył osiem złotych medali?”. W całym konkursie maksymalnie do uzyskania było 68 punktów.

Zwycięzcami konkursu okazali się uczniowie klasy I B – Koperski Paweł, Podenkiewicz Szymon oraz Rasiński Kacper.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Klasa I B – Koperski Paweł, Podenkiewicz Szymon i Rasiński Kacper – 52 pkt.
  2. Klasa II M – Boszko Jakub, Kowalewski Krzysztof i Pietrzak Dawid – 48 pkt.
  3. Klasa III GR – Cieślak Mateusz, Klimczewski Karol i Sobczyk Krystian – 44 pkt.
  4. Klasa II A – Budek Sandra, Gankowska Magdalena i Stępka Paulina – 41 pkt.
  5. Klasa II B – Michalska Wioletta, Papierzyńska Maja i Wysocki Gabriel – 27 pkt.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 22 kwietnia 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content