Egzamin sprawnościowy do klasy sportowej
25 maja 2017

Egzamin sprawnościowy:

Część ogólna (dla wszystkich):

  • Skok w dal z miejsca
  • Rzut piłka lekarską (3 kg) w tył
  • Bieg po kopercie
  • Test Coopera (12 min bieg ciągły)

Część specjalistyczna (do wyboru):

PIŁKA NOŻNA:

  • Żonglerka (30 sek.)
  • Pokonanie dystansu (toru) w jak najkrótszym czasie, zawierającego elementy techniki gry, które wykonuje się w następującej kolejności: slalom miedzy 5 chorągiewkami zakończony strzałem do bramki, po czym strzał z odległości 11 m (rzut karny). Następnie te same elementy techniczne wykonuje się rozpoczynając próbę z przeciwnej strony. Ocenie podlega liczba odbić piłki (żonglerka), technika oraz czas wykonania próby.
  • Gra szkolna

SIATKÓWKA:

  • Wielokrotne odbicie piłki sposobem oburącz górnym i oburącz dolnym, na zmianę, na wysokość minimum 1 m. Próbę wykonuje się na ograniczonej powierzchni  koła  o  średnicy  3,60  m. Ocenie podlegają: technika odbić piłki, postawa siatkarska, umiejętność poruszania  się  oraz  liczba  odbić  piłki.
  • Zagrywka sposobem górnym
  • Gra szkolna
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 25 maja 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content