Dzień liczby PI
18 marca 2024

Zespół matematyków w Zespole Szkół w Wyszogrodzie corocznie z okazji Święta Liczby π organizuje konkurs matematyczny dla uczniów naszej szkoły i szkół podstawowych.
W tym roku 13 i 14 marca odbył się dwudniowy konkurs.
Pierwszego dnia z zadaniami i łamigłówkami zmagało się dwadzieścia dwuosobowych drużyn z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.
14 marca w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla szkół podstawowych pod Honorowym Patronatem Starosty Płockiego wzięło udział 19 drużyn z 11 szkół podstawowych. Gościliśmy szkoły z Bodzanowa, Brochowa, Czerwińska, Janowa, Kobylnik, Małej Wsi, Młodzieszyna, Podgórza, Rębowa, Wyszogrodu i Żukowa.
Łamigłówki logiczne, stanowiące podstawę konkursowych zadań, wymagały od uczestników nie tylko matematycznego myślenia, ale także umiejętności logicznego wnioskowania i rozwiązywania problemów. Zadania obejmowały różnorodne zagadnienia dotyczące układania sekwencji, rozwiązywania zagadek logicznych i dedukcji logicznej.
14 marca :
1 miejsce -drużyna Szkoły Podstawowej w Brochowie w składzie:
Joanna Izbicka i Mateusz Tempczyk
2 miejsce -Szkoła Podstawowa w Czerwińsku: w składzie Martyna Pręgowska i Kacper Gajo
3 miejsce-Szkoła Podstawowa w Czerwińsku w składzie Łucja Draganiak i Alicja Caban
Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami. Poziom uczniów był wyrównany, a o miejscu na podium zadecydowały zadania dodatkowe.
Dzięki zaangażowaniu uczestników wydarzenie to było niezapomnianym doświadczeniem, które z pewnością przyczyniło się do promocji królowej nauk oraz rozwijania pasji naukowej wśród młodych ludzi.
Bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Płocku oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Fotorelacja i wyniki konkursu wewnątrzszkolnego będą ogłoszone później.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 18 marca 2024.