„Dzień Chleba” 2015
13 października 2015

W dniu 13 października 2015r w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie miały miejsce obchody II edycji „Dnia Chleba”. Młodzież naszej szkoły rozpoczęła uroczystości programem słowno- muzycznym pt: „Pieśń o chlebie”, przygotowanym pod kierunkiem Pani Barbary Gontarczyk i Pani Katarzyny Kamińskiej. Uroczystość objął honorowym patronatem Pan Piotr Zgorzelski Poseł na Sejm RP. Było nam miło, że w tym  dniu było z nami tak wielu dostojnych gości. Mieliśmy zaszczyt gościć Pana Waldemara Pawlaka Premiera RP, Pana Mariusza Bieńka Starostę Płockiego, Pana Pawła Jakubowskiego członka Zarządu, Radnych powiatowych: Panią Elżbietę Jachimiak, Panią Ewę Kowalak, Panią Jadwigę Milewską. Nie zabrakło wśród nas samorządowców Ziemi Wyszogrodzkiej: Pana Jana Boszko Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród oraz Pani Anny Kossakowskiej Sekretarza Gminy i Miasta Wyszogród, Pana Zbigniewa Józefa Boszko Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Wyszogród wraz z radnymi.  Była wśród nas Pani Jolanta Łukasiak-Malicka Prezes Zarządu Vistula Banku Spółdzielczego, przyjaciel naszej szkoły, która wspiera nasze działania i pomaga nam finansowo w ich realizcji. Pani Prezes była w dniu dzisiejszym sponsorem nagród indywidualnych. Głównym punktem uroczystości był konkurs na najlepszy chleb wypiekany na zakwasie w kategorii szkoły i zgłoszenia indywidualne.

W kategorii szkoły:

 I miejsce wywalczyła przepysznym chlebem Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie,

II miejsce zajął Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie-klasa IIG,

laureatem III nagrody  została    Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach.

Wyróżnienie otrzymały następujące szkoły:

 1. Zespół Szkół w Rybnie
 2. Szkoła Podstawowa w Rębowie

W kategorii zgłoszenia indywidualne:

 I miejsce wywalczyła   Natalia Malinowska,  uczennica kl IVG

II miejsce zajęła Pani  Izabela Rutecka

laureatem III nagrody została Pani  Magdalena Tatarka.

Obchody uświetnił występ zespołu ludowego „Nieborowianki” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie. W szczególności uczniom i opiekunom z Gimnazjum im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi, Gimnazjum z Nacpolska i Wyszogrodu  oraz z  Zepołu Szkół w Rybnie, Szkół Podstawowych z Wyszogrodu, Kobylnik, Orszymowa i Rębowa.  Słowa podziękowania kierujemy również do dyrektorów insytucji współpracujących ze szkołą:

 1. Panu Dariuszowi Boszko
 2. Pani Danucie Gwiazda
 3. Pani Bogumile Jasińskiej
 4. Pani Annie Kijoch
 5. Panu Zdzisławowi Leszczyńskiemu
 6. Pani Małgorzacie Majewskiej
 7. Pani Zuzannie Niemirowskiej
 8. Panu Januszowi Pielacińskiemu
 9. Pani Grażynie Piotrowskiej
 10. Pani Ewie Smółka

 Dziękujemy również Związkowi Emerytów i Rencistów z Małej Wsi i Wyszogrodu oraz mediom:e-wyszogrod.plEkspresowi Sochaczewskiemu i mciwyszogrod.pl

Chcieliśbyśmy również  podziękować osobobom indywidualnym i instytucjom, których zaangażowanie i wsparcie przyczyniło się do zorganizowania „Dnia Chleba”. W szczególności dziękujemy:

 • Starostwu Powiatowemu w Płocku
 • pani Jolancie Łukasiak-Malickiej Prezesowi Zarządu Vistula Banku Spółdzielczego
 • Lokalnej Grupie Działania
 • Urzędowi Gminy i Miasta Wyszogród za wystawienie do degustacji potraw regionalnych
 • Andrzejowi Kopka-piekarzowi z piekarni w Wyszogrodzie,  za pomoc w rozstrzygnięciu konkursu na najsmaczniejszy chleb oraz dostarczenia swoich wypieków do degustacji
 • Zespołowi Nieborowianki za wspaniały występ oraz wystawienie do degustacji potraw regionalnych
 • Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie za wystawienie do degustacji potraw regionalnych, w szczególności pani dyrektor Zuzannie Niemirowskiej
 • Państwu Monice i Jackowi Macion, właścicielom Domu Weselnego „Zamkowa”, za przygotowanie potrawy regionalnej jaką jest żurek z jajkiem i białą kiełbasą
 • Maciejowi Bielickiemu  prezesowi Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Wyszogrodzianka”
 • Dziękuje również bardzo serdecznie za pomoc K. Kamińskiej, I. Ruteckiej, A. Dąbrowskiej, K. Kroczewskiej, P. Truchlewskiej, A. Cichockiej, P. Sumskiej, I. Krawczyk, B. Kryszkowskiej, M. Kolczyńskiemu, T. Rogozińskiemu, R. Krajczyńskiej, E. Zmysłowskiej,  księdzu Michałowi Łuczka, pracownikom i uczniom Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Wyszogrodzie oraz wszystkim osobom, które włączyły się do pomocy.

Dziękujemy bardzo i zapraszamy za rok.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 13 października 2015.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content