Debata Społeczna nt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów – możesz mieć na nie wpływ”.
22 grudnia 2023

W dniu 19.12.2023r. w siedzibie Urzędu Gminy w Słupnie pod przewodnictwem Wójta pana Marcina Zawadki, odbyła się Debata Społeczna nt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów – możesz mieć na nie wpływ”.
Zorganizowano ją z inicjatywy funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy dokonując analizy stanu bezpieczeństwa na terenie jej podległym, wysnuli wniosek, że jedną z najbardziej zagrożonych grup społecznych są osoby starsze.
Tym samym policjanci po konsultacjach z Komendantem Miejskim Policji w Płocku panem insp. Mariuszem Kryszkowskim, doszli do wniosku, iż problem jest na tyle istotny, że istnieje ogromna konieczność przeprowadzenia spotkania z przedstawicielami organizacji społecznych i samorządowych, w trakcie którego przedstawiony zostanie katalog wielu zagrożeń ze strony przestępców, skierowanych na seniorów. W czasie debaty m.in przedstawieni zostali policjanci, do których osoby zagrożone powinny się zgłaszać w celu wypracowania metod i sposobów, które w skuteczny sposób ograniczą zagrożenia lub je wyeliminują. Ta, jakże pożyteczna i pożądana inicjatywa, spotkała się z pozytywnym odzewem wielu lokalnych samorządowców.
Należy podkreślić, że do samej debaty, zaproszeni zostali również nasi uczniowie, jako wsparcie w jej przygotowywaniu, a następnie do czynnego w niej uczestnictwa. Zaangażowanie naszych uczniów zostało docenione przez prowadzących, którzy wobec wszystkich zaproszonych gości, złożyli naszym uczniom podziękowania za pomoc.
W przedmiotowej debacie naszą Szkołę reprezentowało pięcioro uczniów klasy IV a: Basior Magdalena, Patrycja Ludwiczak, Krzysztof Bogiel, Łukasz Mokos oraz Emil Szkop.
Dziękujemy.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 22 grudnia 2023.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content