Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
4 marca 2024

Uczniowie wraz z nauczycielami po raz dziewiąty upamiętnili Żołnierzy Wyklętych, biorąc udział w biegu „Tropem Wilczym”. Uroczystość odbyła się w niedzielę 3 marca w Radotkach k/Płocka. Zawodnicy mierzyli się ze sobą na dwóch dystansach. Jeden z nich miał długość 5 kilometrów, a drugi 1963m i to ten według wielu był ważniejszy. Odnosił się do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego o pseudonimie „Lalek”.
Naszą szkołę w wydarzeniu reprezentowało blisko 30 uczniów. Jak mówili udział jest dla nich wielkim narodowym przypomnieniem o zasadach jakimi kierowali się „Niezłomni”. W biegu głównym wystartowali: Anna Boszko(kl. IA), Zuzanna Kowalska (kl. IGF), Nikola Polanowska (kl. IIA), Artur Jabłoński (kl. IA), Adam Rosiak (kl. IA), Przemysław Świtkiewicz (kl. IIA), Oskar Tomczak (kl. IVB). Na trasie biegu stanęli również nauczyciele naszej szkoły Pani Dorota Klus, Panowie Tomasz Rogoziński i Piotr Irzyk.
„Chcieli nas pogrzebać, chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem. Z tego ziarna wyrosła walka o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę.”
Cześć i chwała bohaterom !!
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 4 marca 2024.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content