Powiatowy Dzień Profilaktyki
15 października 2018

W dniu 12. października na Hali sportowej obchodziliśmy Powiatowy Dzień Profilaktyki pod hasłem „Mówimy NIE dla alkoholu, narkotyków, dopalaczy i przemocy”.

Przedsięwzięcie dofinansował Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. W wydarzeniu uczestniczyli: Iwona Sierocka – Wicestarosta, Jan Boszko Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród, Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji, Elżbieta Anna Jachimiak – Radna Powiatu Płockiego.

Młodzież oraz zaproszenie goście obejrzeli spektakl „Jazda”  w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku w reżyserii Pana Mariusza Pogonowskiego.

Ponadto wysłuchali wykładu dr. hab. prof. nadzw. Mariusza Jędrzejko, który jak nikt inny, wspaniale opowiedział o zagrożeniach płynących z używania alkoholu i narkotyków oraz profilaktyce zachowań ryzykownych.

Ważnym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie zorganizowanego przez Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych  Konkursu na spot filmowy z zakresu przeciwdziałania przemocy.

Komisja Konkursowa  postanowiła przyznać dwa wyróżnienia oraz tradycyjnie I, II i III miejsce:

I wyróżnienie otrzymała:

Karolina Grankowska z Zespołu Szkól im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, tytuł spotu: „Kocham – nie biję”

II wyróżnienie:

Bartosz Fabrowicz z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, tytuł spotu: Życie – sztuka wyboru.

III miejsce – tytuł spotu; „Powiedz STOP hejterom – reaguj” Marcin Dylewski z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

II miejsce – tytuł spotu; „Nie bądź obojętny na swoje życie!” Karol Pisarski z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

I miejsce – tytuł spotu: #przemoc-przerwij-ciszę Michał Okoński     z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Na zakończenie spotkania Małgorzata Struzik podziękowała za udział w uroczystości i przypomniała młodzieży, że nie są sami, że otaczają ich nauczyciele, rówieśnicy, a przede wszystkim rodzina. Życzyła wszystkim, aby każdego dnia spotykali tylko życzliwych ludzi.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 15 października 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content