Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego
19 czerwca 2017

Dnia 9 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w uroczystym rozdaniu nagród w „Konkursie Ekologicznym dla Dzieci i Młodzieży z Terenu Powiatu Płockiego”. W kategorii szkoły średnie, w konkursie zespołowym, nasza szkoła zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce i otrzymała wyjątkową nagrodę – telewizor. W konkursie indywidualnym podium też było nasze:) Pierwsze miejsce i nagrodę w postaci smartphona otrzymał Kuba Krzemiński z klasy ITCS, natomiast drugim miejscem i jednocześnie zdobytym tabletem może się pochwalić Damian Górecki, także z klasy ITCS.

Głównym celem konkursu była edukacja ekologiczna społeczeństwa oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej w obszarze bioróżnorodności powiatu płockiego, a także edukacja związana z obszarami Natura 2000 i promocja lokalnych walorów przyrodniczych. Poza tym, organizatorzy mieli na celu wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodą oraz krajobrazem powiatu płockiego. Ponadto, udział w konkursie miał się przyczynić do kształtowania właściwej postawy dzieci i młodzieży wobec przyrody oraz inspirowania uczniów do podejmowania praktycznych działań na rzecz jej ochrony. Dziękujemy organizatorom konkursu, wszystkim zwycięzcom, uczestnikom oraz opiekunowi grupy p. Adamowi Dutkowskiemu. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 czerwca 2017.