Żywa lekcja historii
29 listopada 2019

29 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wzięcia udziału w niezwykłej i „żywej” lekcji historii.
Pierwszy z zaproszonych gości to Pan Zdzisław Leszczyński – kierownik Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej, który opowiedział o znalezisku z czasów II wojny światowej. Podczas spotkania młodzież miała możliwość obejrzenia odcinka programu ,,Misja Skarb”, w którym bohaterowie swoje poszukiwania prowadzili na terenie Iłowa. Po projekcji filmu odwiedzili nas twórcy programu ,,Misja Skarb”: p. Michał Antczak ,, Killer”, p. Dawid Stec ,,Prospektor” oraz archeolog – p. Radosław Herman.
Panowie opowiedzieli o swojej pracy, a także przybliżyli naszym uczniom kulisy programu „Misja Skarb”. Zaprezentowali sprzęt wykorzystywany do poszukiwań i wydobywania skarbów. Na koniec Goście odpowiedzieli na wszystkie pytania młodzieży.
Mamy nadzieję, że ta niezwykła lekcja zaszczepi w uczniach chęć zostania w przyszłości poszukiwaczem lub archeologiem, dzięki którym będziemy mogli poznawać nieznaną dotąd historię.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 29 listopada 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content