Żywa lekcja historii… ⏳
18 marca 2022

Dnia 17 marca 2022 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Panem Krzysztofem Cichockim, który urodził się w Wyszogrodzie przed 90 laty. Jako 9–letni chłopiec był świadkiem wstrząsających wydarzeń okresu okupacji – wywózki ponad 2300 mieszkańców miasta pochodzenia żydowskiego oraz kilkuset Polaków, będących ówczesną elitą Wyszogrodu, do obozu w Działdowie. Pan Cichocki przybliżył młodzieży dramaturgię tych dni. Podzielił się również innymi wspomnieniami z okresu II wojny światowej (m.in.: o pobycie swojego ojca w obozie w Pomiechówku), a także czasów powojennych. Umożliwił również uczniom zapoznanie się z dokumentami i zdjęciami pochodzącymi z jego prywatnego archiwum. Uczestnicy spotkania byli wzruszeni i poruszeni historią przedstawioną z perspektywy młodego Polaka.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 18 marca 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content