Zajęcia w Muzeum Narodowym
16 grudnia 2018

W ramach przedmiotu wiedza o kulturze uczniowie klas I A i I B liceum wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem były zajęcia edukacyjne w Muzeum Narodowym oraz lekcja muzealna w Zamku Królewskim. W Muzeum Narodowym uczniowie otrzymali do pracy na zajęciach obszerne karty pracy. Po ogólnych informacjach na temat zbiorów Muzeum Narodowego uczestnicy przeszli do części z dziełami sakralnymi i analizowali Tryptyk Jerozolimski z końca XV wieku. Największe wrażenie na uczniach zrobiło dzieło Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Jednak najwięcej zagadek dostarczył obraz Józefa Mehoffera „Dziwny ogród”. W Galerii Sztuki Dawnej podziwiali „Portret Katarzyny z Lubomirskich Ostrogskiej”. Ciekawą okazała się wizyta w Galerii Faras, gdzie uczniowie analizowali malowidło pochodzące z wykopalisk w Sudanie z VIII wieku oraz omawiali dzieła sztuki w Galerii sztuki współczesnej. Zwiedzanie Zamku Królewskiego rozpoczęto od królewskich komnat, a następnie uczestnicy analizowali dzieła malarskie przedstawiające sceny z historii Polski. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Królewskiego Ogrodu Światła przy Pałacu w Wilanowie. To wystawa plenerowa, w ramach której ułożone w finezyjne kształty tysiące kolorowych diod zapalało się w rytm muzyki dworskiej. Niewątpliwie bezpośrednie obcowanie z dziełami sztuki dostarczyło uczestnikom nie tylko wielu wrażeń, ale przede wszystkim wiedzy, która zdobywana była w ciekawy sposób.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 16 grudnia 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content