Zajęcia w Mazowieckim Centrum Hodowli I Rozrodu Zwierząt
1 grudnia 2015

27.XI.2015r. uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Mazowieckiego Centrum Hodowli I Rozrodu Zwierząt w Łowiczu.

Dzięki uprzejmości pracowników MCHIRZ młodzież mogła poznać każdy etap produkcji dawki inseminacyjnej, począwszy od pozyskania nasienia poprzez ocenę laboratoryjną pobranego materiału po konfekcjonowanie i przechowywanie gotowych dawek.

Specjalnie dla naszych uczniów został również zorganizowany pokaz buhajów, podczas którego wnikliwie i wyczerpująco omówiono program oceny i selekcji zwierząt.

Po zajęciach w Laboratorium Bydła uczniowie udali się do Stacji Unasieniania Loch w Zielkowicach. Na miejscu został przedstawiony cały proces technologiczny produkcji nasienia knurów.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe i bardzo wzbogacające w wiedzę zajęcia.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 1 grudnia 2015.