Zajęcia praktyczne ze strzelania na strzelnicy sportowej w Płocku
4 marca 2014

W dniu 14 lutego 2014 roku klasa o profilu mundurowo-administracyjnym odbyła swoje pierwsze strzelanie z karabinka sportowego kalibru 5,6 milimetra. Zajęcia strzeleckie przeprowadzono na strzelnicy sportowej Ligi Obrony Kraju w Płocku.

Strzelaniem kierował instruktor strzelecki pan kapitan rezerwy Jacek Pajda, który na wstępie zapoznał młodzież z zasadami bezpiecznego zachowania się na strzelnicy, a następnie krótko omówił budowę broni sportowej. Po zapoznaniu się z zasadami oraz bronią przystąpiono do strzelań próbnych oraz właściwych. Każdy uczestnik wystrzelił w sumie po 13 nabojów. Na zakończenie pan kapitan był tak uprzejmy, że wypożyczył do zdjęć pamiątkowych karabinek wojskowy AKM-47, z którego zostanie przeprowadzone następne strzelanie wiosną br.

mgr Jacek Janczak

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 4 marca 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content