„Z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku …”
21 stycznia 2014

Dzień 17 stycznia 2014 roku był wyjątkowy dla naszych uczniów – przyszłych kandydatów do pracy w Policji. Tego właśnie dnia odbył się długo wy-czekiwany wyjazd do Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy I Liceum (grupa mundurowo – administracyjna) wraz z opiekunami Panią Iwoną Kowalewska – wychowawcą klasy oraz Panem Januszem Zychem – nauczycielem edukacji obronnej.

Pierwszym Punktem programu wycieczki była wizyta w oddziale Komendy Miejskiej na ul. Słowackiego. Już od progu bardzo miło przywitali grupę rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Płocku Pan Krzysztof Piasek. Przygotowali oni dla uczniów krótką prezentację na temat rekrutacji do Policji, pracy w jej jednostkach oraz zasad bezpieczeństwa. Następnie zaznajomili uczniów z tajnikami pracy w Policji. Największe zainteresowanie uczniów wzbudził oczywiście pokój kryminalistyki, gdzie Pan asp. szt. Adam Łaszczewski– pracownik tego oddziału uchylił rąbka tajemnicy pracy policjanta kryminalnego. Pokazywał uczniom min. jak zebrać ślady odcisków palców, jak zebrać dowody na miejscu zdarzenia np. po zapachu itp. Uczniowie mogli poczuć się jak na planie kultowego serialu kryminalnego „W 11”.

Uczestnicy wyjazdu mieli wyjątkowe szczęście, gdyż tego dnia był obecny również komendant insp. Jerzy Kalbarczyk , który był tak miły, że zgodził się na krótką wizytę. Przyszli policjanci mieli wyjątkową okazję zaprezentować się przed komendantem i zasiądź w jego fotelu. Któż wie, może któryś z nich już za kilka lat zajmie ten fotel na stałe. Uczniowie z chęcią opowiedzieli – może swojemu przyszłemu pracodawcy  – dlaczego zdecydowali się związać swoją przyszłość z taką pracą – która jak wiadomo wymaga ogromnego zaangażowania i przede wszystkim odwagi i poczucia misji. Uzyskali oni od szefa płockiej policji pamiątkowe maskotki i kubki z logo policji.

Na koniec uczniowie udali się jeszcze do serca każdego budynku Policji – czyli tzw. Dyżurki, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwa, codzienna praca policjantów dyżurujących. Ich głównym zadaniem jest przyjąć zgłoszenie od obywateli i skierować najbliższy patrol policji na miejsce zdarzenia.

Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w drugim oddziale Komendy Miejskiej Policji na ul. 1 maja. Tutaj największe zainteresowanie wzbudził radiowóz policyjny. Każdy z uczestników chciał zasiądź za kierownicą takiej maszyny i poczuć te adrenalinę, nawet Pani Iwona Kowalewska nie oparła się pokusie. Można było poczuć się również jak przestępca i zasiądź z tyłu radiowozu. Wrażenia były niezapomniane.

Na koniec uczniowie mili jeszcze okazję odwiedzić odział ruchu drogowego i spróbować swoich sił na symulatorze motorowerowym. Pracownica tego oddziału przypomniała kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze i podarowała wszystkim opaski odblaskowe. Uczniowie obiecali uroczyście, że będą je zawsze nosić po zmierzchu, aby być widocznym na drodze.

Gromkimi oklaskami uczestnicy wycieczki podziękowali wszystkim policjantom za tak miłe przyjęcie i udali się w drogę powrotną do Wyszogrodu. W autokarze wszyscy zgodnie stwierdzili, że koniecznie taki wyjazd należałoby jeszcze w przyszłości powtórzyć.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 21 stycznia 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content