X edycji Narodowego Czytania
10 września 2021

W ramach X edycji Narodowego Czytania uczniowie ZS Wyszogród pod opieką Pani Bożena Pielacińska wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie w dniu 9 września 2021 roku czytali fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Ten literacki happening pod nazwą „Herbatka u Dulskich” miał miejsce w pięknym ogrodzie, w specjalnie przygotowanej przez mieszkańców DPS’u scenografii – saloniku Dulskich.
Wstęp do lektury przeczytał – Olek Maciągowski?
W postacie dramatu wcielili się mieszkańcy domu pomocy i nasi uczniowie z klasy III C:
Pani Dulska – Wiktoria Głuskowska?
Zbyszko Dulski – Mateusz Tomaszewski?
Tadrachowa- Dominika Zaniewska?
Juliasiewiczowa- Iga Wójcik ?
„Moralność pani Dulskiej” to wyjątkowy utwór piętnujący obłudę i zakłamanie, mający uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.
Happening „Herbatka u Dulskich” przyczynił się do popularyzacji czytelnictwa i stał się okazją do integracji między młodzieżą a mieszkańcami DPS’u. Wspólne przedsięwzięcie dostarczyło uczestnikom mnóstwo radości oraz niezapomnianych wrażeń.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 10 września 2021.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content