X edycja „Torpem Wilczym” ??‍♀️
7 marca 2022

W dniu 6 marca 2022r uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami po raz kolejny wzięli udział w największym biegu pamięci w Polsce, tj. X edycji „Tropem Wilczym”. Dla nas jak mówili udział w biegu w Radotkach k/Płocka to przede wszystkim oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP jak również promocja Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Kadeci pomagali jako wolontariusze w biurze zawodów, na trasie biegu oraz przy wręczaniu medali na mecie. Mieli okazję zmierzyć się z trasą biegu honorowego o długości 1963 metrów (data śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka ps. „Lalek”), którą przebiegli wraz z opiekunami. Natomiast w biegu głównych na dystansie 5 km wystartowali reprezentanci szkoły: Martyna Folga (uczennica klasy IA), oraz Patryk Panek (uczeń klasy IIIDp). Na trasie stanęli również nauczyciele naszej szkoły Pani Dorota Klus i Pan Piotr Irzyk.
Szczególne uznania i wielkie brawa należą się Patrykowi Panek, który w kategorii mundurowej zajął PIERWSZE miejsce z czasem 0:22:24, oraz Pani Dorocie Klus,, która to wśród kobiet uplasowała się na 5 miejscu, a w swojej kategorii wiekowej zajęła PIERWSZE miejsce z czasem 0:25:20.
Po uroczystym wręczeniu nagród Pan Mieszko Ogończyk- Mąkowski, organizator biegu w Radotkach złożył podziękowania naszym uczniom za aktywne uczestnictwo w działaniach wolontariackich.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 7 marca 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content