Wyszogrodzcy SuperW u Pana Prezydenta RP
27 listopada 2013

Ogień w kominku – czuć już święta. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w Pałacu Prezydenckim – coś „paczkowego” będzie się działo!

I rzeczywiście działo się. Ustawiony mur fotoreporterów, flesze strzelają po oczach, każda z karem chce uwiecznić każdą sekundę zbliżającego się niezwykłego wydarzenia. Po drugiej stronie około 30 wyróżnionych z całej Polski wolontariuszy Szlachetnej Paczki ubranych w czerwone koszulki drużyny SuperW. Wtem, prowadzony przez przedszkolaki, wchodzi Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski z żoną Panią Anną Komorowską. Tego dnia, zamiast oficerów Biura Ochrony Rządy, idą obok: ks. Jacek Stryczek (założyciel Szlachetnej Paczki), Szymon Majewski (znany satyryk) i Anna Mucha (aktorka). Natomiast wśród tych nielicznych twarzy Szlachetnej Paczki stoją aż dwie osoby z Rejonu Wyszogród: nauczyciel Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Pani Anna Dąbrowska (Lider Rejonu) i ks. Dawid Witkowski (duszpasterz wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Diecezji Płockiej).

Takie waśnie zainteresowanie we wtorek 26 listopada o godz. 12.00 wzbudziło robienie paczki przez Pana Prezydenta, który po raz trzeci stał się darczyńcą. Jestem przekonany, że jest to przedsięwzięcie pełne radości także dla osób, które mogą coś dać, a nie tylko dla tych, które coś dostaną. Bo przecież dawać osobom potrzebującym, pomagać innym, oznacza uczestnictwo we wspólnocie. A wspólnota polega na tym, żeby umieć razem przeżywać rzeczy piękne i rzeczy trudne, wspólnota polega na tym, że trzeba razem pochylić się nad troskami i razem uczestniczyć w radościach – wyjaśniał i zachęcał Pan Prezydent, który spośród 17 tysięcy ubogich rodzin wybrał jedną z nich.

W pakowaniu prezentów pomagali wolontariusze, którzy pełniąc różne funkcje w Szlachetnej Paczce pochylają się nad ubogim człowiekiem, poznają jego problemy i starają się zaradzić niezawinionej biedzie. Jednak ten cały trud bez pomocy ludzi bogatych, bogatych sercem i ofiarnością, będzie syzyfową pracą. Dlatego też zapraszamy do tego wspólnego dzieła. Bo razem można więcej!

Darczyńcą można zostać rejestrując się www.szlachetnapaczka.pl, gdzie wybiera się konkretną rodzinę. Czytelniku! Zbierz grono znajomych i wspólnie z nimi zrób paczkę dla rodziny z Rejonu Wyszogród.

Anna Dąbrowska

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 27 listopada 2013.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content