Wystawa Art deco i „Miarka za miarkę”
10 listopada 2022

8 listopada bieżącego roku uczniowie klas 4C, 4ŻGp i 4 Lg pod opieką p. Bożeny Pielacińskiej i p. Anny Szmulewicz wzięli udział w wycieczce do Płocka. Pierwszym punktem wyjazdu była wystawa Art deco w Muzeum Mazowieckim. Uczniowie byli pod wrażeniem stylu międzywojnia. Na wystawie mogli zobaczyć szykowne stroje i biżuterię takich projektantów jak Coco Chanel czy Tiffany, eleganckie wystroje mieszkań polskiej inteligencji, auto z epoki oraz kino, w którym usłyszeć można było gwiazdę XX-lecia międzywojennego – Eugeniusza Bodo. Następnie uczestnicy wycieczki przeszli do Teatru Dramatycznego, w którym to mogli podziwiać wspaniałych aktorów w spektaklu Williama Szekspira „Miarka za miarkę”. Sztuka wywarła na nich ogromne wrażenie. Przedstawiła młodzieży zasady, którymi kierowali się władcy od wieków. Pozostanie im w pamięci to, że sprawiedliwość dosięgnie nas prędzej, czy później, a to jak traktujemy drugiego człowieka jest wyznacznikiem naszej osobowości.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 10 listopada 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content