Wyróżnienie w konkursie „O szablę komendanta” dla Pauliny Dałkiewicz
6 kwietnia 2017

W środę 5 kwietnia w Sali Barokowej Muzeum Diecezjalnego w Płocku  nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników VI edycji konkursu literackiego „O szablę Komendanta” pod patronem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Płockiego i Prezydenta Miasta Płocka. Tematem tegorocznej edycji było „Nad Wisłą się urodziłem, wszystko tu słyszę…….Nadwiślańskie – mazowieckie i płockie historie prawdziwe lub całkiem prawdopodobne.” Uczennica klasy IIC Liceum Ogólnokształcącego Paulina Dałkiewicz otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Swoją pracę opatrzyła godłem CHIMERA. Na konkurs wpłynęło 69 prac z terenu całego Mazowsza m.in. Płocka, Ostrołęki, Siedlec, Gąbina. Jury w składzie ks. dr hab. Prof. nadzw. Waldemar Graczyk, Joanna Banasiak i Piotr Wodtke przyznało 3 nagrody i trzy wyróżnienia. Rok 2017 to rok Wisły. W tym roku przypada także 150.rocznia urodzin Józefa Piłsudskiego i 120.rocznica urodzin Władysława Broniewskiego – poety, który pisał o Wiśle jak nikt inny. Serdecznie gratulujemy Paulinie i życzymy dalszych sukcesów literackich.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 6 kwietnia 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content