Wyjazd na strzelnicę
19 stycznia 2016

W piątek 15 stycznia 2016 roku grupa „mundurowych” z naszej szkoły wyjechała do Płocka na ulicę Norbertańską aby doskonalić swoje umiejętności strzeleckie w ramach zajęć z edukacji obronnej.  Są to zajęcia programowe, których celem jest nie tylko nauka celnego strzelania ale również obycie w posługiwaniu się bronią palną.
Pomimo trudnych warunków atmosferycznych uczniowie klas Ia, Ib oraz IIa doskonale sobie radzili z celnym strzelaniem z broni długiej w pozycji leżącej. Młodzież została zapoznana z zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy, zasadami celowania oraz typowymi błędami w technice strzelania. Każda osoba mogła oddać 20 strzałów, wyniki zostały zapisane i przeliczone na oceny z przedmiotu edukacja obronna.

Dobry wzrok, zdyscyplinowanie, umiejętność opanowania się, skupienia, odporność psychiczna i przede wszystkim odpowiedzialność to najważniejsze cechy wymagane przez instruktora strzelania. Wyjazdy na strzelnicę odbywają się w naszej szkole regularnie i mamy nadzieję, że nauka umiejętności strzeleckich pomoże naszej młodzieży uzyskać potrzebne kwalifikacje na dalszych etapach edukacji oraz w przyszłej pracy zawodowej, być może w służbach mundurowych…

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 stycznia 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content