Wyjazd na strzelnicę
29 września 2021

W dniu 24 września 2021 r uczniowie klasy I A, II A i III DP pod nadzorem nauczycieli p. Anny Dąbrowskiej, p. Jacka Janczaka oraz opiekuna klas mundurowych p. Janusza Zycha udali się w długo oczekiwany wyjazd dydaktyczny do Płocka na strzelnicę LOK. Zgodnie z programem nauczania klas mundurowych realizowaliśmy zajęcia dydaktyczne z wyszkolenia strzeleckiego. Tematem zajęć było wykonanie strzelanie z karabinka sportowego SM kaliber 22LR / 5,56 mm /. Po sprawnym przypomnieniu zasad bezpieczeństwa kadeci z klas II A i III Dp przystąpili do strzelania do tarcz umieszczonych w odległości 50 metrów. W drugiej części zajęć instruktor LOK p. Honoriusz Siarkowski zapoznał kadetów z klasy I A z regulaminem strzelnicy, budową broni, teorią strzelania oraz zasadami bezpiecznego wykonywania strzelań. Po sprawdzeniu poziomu wiedzy kadeci wykonali pierwsze w swoim życiu strzelanie. Na koniec wspólnie podsumowaliśmy pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia strzeleckie. Na uwagę zasługuje wysoki poziom skuteczności zaprezentowany przez pierwszoklasistów, świadczący o ich bardzo dobrych predyspozycjach i dużym zaangażowaniu w realizowanych zajęciach strzeleckich.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 29 września 2021.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content