Wyjazd młodzieży na wystawę „Życie minionych wieków”
2 października 2014

W dniu 24.09.2014 roku uczniowie klasy IA i IG obejrzeli wystawę pt.” Życie minionych wieków”, gdzie zaprezentowano stare druki oraz wydawnictwa XIX – wieczne ze zbiorów Biblioteki im. Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego. Młodzież mogła zobaczyć popularne i praktyczne poradniki dotyczące różnych zagadnień życia codziennego : rolnictwa, ogrodnictwa, sztuki kulinarnej savoir – vivre`u.

Następnie klasa IA wraz z opiekunami Tomaszem Rogoziński, Beatą Kryszkowską i Januszem Zychem udała się na strzelnicę sportową Ligii Obrony Kraju w Płocku. Uczniowie klasy mundurowej po raz pierwszy strzelali z karabinka sportowego. W tym samym czasie klasa IG zwiedziła Płock – jego najważniejsze zabytki Bazylikę Katedralną, Zamek Książęcy obecnie siedziba Muzeum Mazowieckiego, Stary Rynek, Ratusz, Wzgórze Tumskie.

Kolejnym punktem programu wycieczki była projekcja filmu „Miasto ` 44”. Jest to opowieść o młodych Polakach , którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji .Na uczniach film zrobił ogromne wrażenie , niektórym zakręciła się łezka w oku.

Nasza młodzież wzięła udział także w sesji naukowej „ Płock i okolice w czasie I wojny światowej 1914 – 1918 w 100. rocznicę wybuchu wojny” zorganizowanej przez Towarzystwo Naukowe Płockie i Archiwum Państwowe w Płocku. Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów : dr Tomasza Piekarskiego „Źródła archiwalne do dziejów I wojny światowej w Archiwum Państwowym w Płocku. Wydarzenia wojenne w okolicach Orszymowa i Wyszogrodu” oraz prof.nadz.dr hab. Anny Marii Stogowskiej „ Pamiętnik Płocczanki Marii Macieszyny cennym źródłem wiadomości o wydarzeniach I wojny światowej w Płocku”.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 2 października 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content