Wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernik
22 czerwca 2021

W dniu 17 czerwca br. w ramach projektu “Eksperyment kluczem do wiedzy i sukcesu” uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego wzięli udział w wycieczce do Warszawy w ramach, której zwiedzali Centrum Nauki Kopernik.
Podczas pobytu w CNK uczniowie mieli okazję poeksperymentować z przedmiotami ścisłymi: chemią, fizyką czy też matematyką. Odwiedziliśmy przygotowane wystawy, m.in.: “Strefa eksperymentowania”, “Re: generacja”, „Bzzz”, „Majsternia” . Nasi uczniowie zwrócili szczególną uwagę na nową, tymczasową wystawę „Rower”. Składają się na nią zarówno interaktywne eksponaty, jak i wyjątkowa kolekcja jedno- i wielośladów – od tych najstarszych, zabytkowych po współczesne, wykorzystujące najbardziej nowoczesne technologie i design. Na wystawie przyjrzeliśmy się im z bliska, poznaliśmy ich budowę i historię, a także samodzielnie wypróbowaliśmy nietypowe modele i przekonaliśmy się, że jazda na rowerze o kwadratowych kołach jest możliwa!
Na koniec mieliśmy okazję odwiedzić planetarium. Podczas seansu dowiedzieliśmy się czegoś więcej o gwiazdozbiorach występujących na naszym niebie oraz obejrzeliśmy film pt.”Na skrzydłach marzeń”. To pierwsza polska produkcja w technologii fulldome, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony. Była to dla nas niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Odkryliśmy wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 22 czerwca 2021.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content