WYJAZD EDUKACYJNY DO CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1??
6 czerwca 2021

1 czerwca w Dzień Dziecka, młodzież klas licealnych w ramach realizacji projektu „Eksperyment kluczem do wiedzy i sukcesu” uczestniczyła w wycieczce do Łodzi. Tym razem odwiedziliśmy Centrum Nauki i Techniki EC1 – kompleks zrewitalizowanych budynków łódzkiej elektrowni, która dostarczała energię elektryczną od 1907 i służyła mieszkańcom miasta jako szczytowa elektrociepłownia do 2000 roku. Od stycznia 2018 roku jej historyczne przestrzenie zostały odnowione i zmodernizowane z myślą o ich adaptacji na funkcje kulturalne i wyposażone w ponad 150 stanowisk ekspozycyjnych, kino sferyczne 3D i nowoczesne laboratoria. Uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę z różnych dyscyplin przyrodniczych. Po łamigłówkach w EC1 uczniowie zostali zaproszeni przez naszych gospodarzy na obiad w Restauracji Piękna.
Naszym gospodarzem w Łodzi była Uczelnia Nauk Społecznych. Podziękowania należą się panu Prof. Zbigniewowi Domżałowi i panu Pawłowi Klepczarkowi za organizację naszego pobytu i przyjęcie naszej wycieczki.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 6 czerwca 2021.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content