WYJAZD EDUKACYJNY DO CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1­čÜî­čśŐ
6 czerwca 2021

1 czerwca w Dzie┼ä Dziecka, m┼éodzie┼╝ klas licealnych w ramach realizacji projektu ÔÇ×Eksperyment kluczem do wiedzy i sukcesuÔÇŁ uczestniczy┼éa w wycieczce do ┼üodzi. Tym razem odwiedzili┼Ťmy Centrum Nauki i Techniki EC1 ÔÇô kompleks zrewitalizowanych budynk├│w ┼é├│dzkiej elektrowni, kt├│ra dostarcza┼éa energi─Ö elektryczn─ů od 1907 i s┼éu┼╝y┼éa mieszka┼äcom miasta jako szczytowa elektrociep┼éownia do 2000 roku. Od stycznia 2018 roku jej historyczne przestrzenie zosta┼éy odnowione i zmodernizowane z my┼Ťl─ů o ich adaptacji na funkcje kulturalne i wyposa┼╝one w ponad 150 stanowisk ekspozycyjnych, kino sferyczne 3D i nowoczesne laboratoria. Uczniowie mogli pog┼é─Öbi─ç swoj─ů wiedz─Ö z r├│┼╝nych dyscyplin przyrodniczych. Po ┼éamig┼é├│wkach w EC1 uczniowie zostali zaproszeni przez naszych gospodarzy na obiad w Restauracji Pi─Ökna.
Naszym gospodarzem w ┼üodzi by┼éa Uczelnia Nauk Spo┼éecznych. Podzi─Ökowania nale┼╝─ů si─Ö panu Prof. Zbigniewowi Dom┼╝a┼éowi i panu Paw┼éowi Klepczarkowi za organizacj─Ö naszego pobytu i przyj─Öcie naszej wycieczki.
« Powr├│t do strony g┼é├│wnej Opublikowano: 6 czerwca 2021.

Wa┼╝ne informacje

Wa┼╝ne informacje

Wa┼╝ne informacje

Skip to content