Wyjazd dydaktyczny dofabryki maszyn rolniczych CNH w Płocku
24 kwietnia 2017

Dnia 4 kwietnia cała klasa I Technikum Agrobiznesu wraz z opiekunami Małgorzatą Nowak oraz Iwoną Gortat, wzięła udział w wycieczce do fabryki maszyn rolniczych w Płocku – Case New Holland Industrial Polska. Wycieczka składała się z dwóch części. Pierwszą z nich stanowiła prezentacja historii firmy, której początki w Płocku sięgają do roku 1870. Przedstawiono także podstawowe dane dotyczące zakładu w zakresie ilości zatrudnionych osób i produkowanych maszyn. 

Dowiedzieliśmy się, że w zakładzie pracuje ponad tysiąc osób, które w ciągu roku produkują ponad tysiąc kombajnów, blisko trzy tysiące hederów oraz tysiąc sześćset pras rolujących. Do wytworzenia tych maszyn wykorzystywanych jest aż 33 tysiące różnych części. Przedstawiono nam również podstawowe zasady bezpieczeństwa panujące na hali produkcyjnej, po czym udaliśmy się na część drugą wizyty w fabryce. Zwiedzanie zakładu odbywało się zgodnie z kierunkiem przepływu materiałów, począwszy od magazynu do którego dostarczana jest blacha z huty, aż po plac na którym znajdują się gotowe wyroby czekające na wysyłkę do klienta. W ramach tego uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procesem cięcia laserowego, gięcia na prasach hydraulicznych, spawania, malowania a przede wszystkim osobistego przetestowania maszyn.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 24 kwietnia 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content