WYCIECZKA NA GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I DO MENNICY POLSKIEJ S.A..
9 kwietnia 2014

31 marca br. uczniowie klasy Ia (kierunek europejsko-biznesowy) pod opieką Pani Pauli Truchlewskiej i Pani Iwony Gortat mieli przyjemność gościć w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), która mieści się w Centrum Giełdowym przy ul. Książęcej 4 w Warszawie. Dzięki przewodnikowi młodzież poznała ciekawe miejsca GPW oraz obejrzała film na temat inwestowania „Co Ty wiesz o zarabianiu?” Prezentacja dostosowana była do poziomu wiedzy ucznia szkoły ponadgimnazjalnej i zawierała najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem rynku kapitałowego i giełdy. Prezentacja wyświetlona była w Sali Nautilus na III piętrze budynku Giełdy.

Następnie grupa udała się do Mennicy Polskiej S.A.. Uczniowie obejrzeli film o historii Mennicy, o współczesnych metodach produkcji monet, medali, odznaczeń, znaczków i innych wyrobów menniczych (pokazane są pomieszczenia niedostępne dla zwiedzających ze względu na specyfikę produkcji) oraz o historii pieniądza – wystawy głównej, na której zgromadzone są eksponaty od czasów założenia Mennicy, tj. od roku 1766 r. do najpiękniejszych na świecie monet kolekcjonerskich i obiegowych produkowanych przez mennicę obecnie oraz ekspozycji złożonej z monet i medali innych państw. Młodzież podziwiała zbiory unikatowe – zarówno eksponaty pochodzące z czasów założyciela mennicy Stanisława Augusta Poniatowskiego, jak i współczesne polskie monety kolekcjonerskie i obiegowe nagradzane złotymi medalami na najbardziej prestiżowych forach i wystawach numizmatycznych na świecie. Ważną częścią ekspozycji są eksponaty poświęcone tematyce religijnej – w tym kolekcja monet i medali poświęconych Janowi Pawłowi II. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli ekspozycję stałą monet i medali oraz wysłuchali prelekcji pracownika Mennicy. Wszyscy opuścili mury Mennicy bogatsi o pamiątkowy żeton.

Zobacz zdjęcia z wycieczki w Galerii.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 9 kwietnia 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content